klocki hamulcowe

Dlaczego klocki hamulcowe są tak ważne w każdym samochodzie?

Klocki hamulcowe pełnią niezwykle istotną rolę w każdym pojeździe. Zła jakość i zbyt duże zużycie tego elementu może stwarzać poważne zagrożenie na drodze zarówno dla kierującego pojazdem, jak i inny czytaj więcej »

fotobudką śląsk

Jesienne wesela

Jest wiele powodów, dla których wesele w listopadzie i październiku – będzie niezapomnianą uroczystością. Narzeczeni najczęściej mają wiele zastrzeżeń do tego, aby nie robić wesela szczególnie w listo czytaj więcej »

program ochrony środowiskA

Program ochrony środowiska

Jak dbać o środowisko? Aby dbać o nasze wspólne dobro - planetę Ziemię, powinniśmy zacząć od zmiany swoich przyzwyczajeń i nawyków. Może się to wydawać nic nie znaczące, jednak gdyby każdy z nas do czytaj więcej »

częścI do KOPAREK jcb

Techniczne parametry koparki

Niestety nie zawsze potrafimy zlokalizować problem z maszyną budowlaną. Podczas realizacji inwestycji budowlanej koparka będzie odgrywać kluczową rolę. Są też sytuacje, że operatorzy będą narzekali n czytaj więcej »

KARTONY TEKTUROWE Rzeszów

Działalność gospodarcza opłacalna

Współcześnie każdemu potencjalnemu inwestorowi zależy na pewno na tym, aby inwestycja była bardzo opłacalna. Na szczęście mamy dostęp do wielu ciekawych informacji zaprezentowanych przez innych inwe czytaj więcej »

wycena Dzieł sztuki

Wycenianie dzieł sztuki a różne opinie

Chciałem porozmawiać z Wami na temat dzieł sztuki. Czy Wy również uważacie, że dzieła sztuki są dla większości z nas po prostu niezrozumiałe. Można powiedzieć, że ja dochodzę do takiego wniosku prakt czytaj więcej »

GARAże blaszane Łódź

Łódź najlepszym wyborem, jeżeli chodzi o garaż blaszany

Pisz ten tekst, ponieważ zależy mi na pewnym komunikacie. Zależy mi na tym, aby wszyscy wiedzieli jakie garaże blaszane są najlepsze. W mojej ocenie najlepsze garaże to . Kluczem do sukcesu są odpowi czytaj więcej »

pozycjonowanie

Dobre pozycjonowanie strony

Wszyscy którzy prowadzą firmę doskonale wiedzą że jest to ciężka sprawa. Wypromowanie własnej firmy już na początku jest prawie nie możliwe. Dlatego jeśli zależy wam na zdobyciu dodatkowych klientów czytaj więcej »

kancelaria prawna Szczecin

Czym zajmuje się kancelaria prawna?

Wiedzą Państwo czym zajmuje się kancelaria prawna? Jeżeli nie, to bardzo niedobrze, trzeba wiedzieć takie co by nie mówić podstawowe rzeczy. Mam jednak nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu każdy czytaj więcej »

pożywne śniadanie

Porządne śniadanie

Rano zazwyczaj nic nam się nie chce. Gdy pomyślimy, że jeszcze trzeba przygotować od razu wszystkiego się nam odechciewa. Jednak, trzeba pamiętać, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. czytaj więcej »

 

Program ochrony środowiska

Jak dbać o środowisko?

Aby dbać o nasze wspólne dobro - planetę Ziemię, powinniśmy zacząć od zmiany swoich przyzwyczajeń i nawyków. Może się to wydawać nic nie znaczące, jednak gdyby każdy z nas do tego się zastosował, wówczas wszystko wyglądałoby zupełnie inaczej. Jak? W bardzo prosty sposób! Na przykład zakręcać kran w trakcie mycia zębów czy naczyń, brać prysznic zamiast kąpać się w wannie, skorzystać ze środków komunikacji miejskiej zamiast jechać samochodem... przykłady można mnożyć. Niestety jednak nie wszystkim zależy na dbaniu o środowisko, dlatego konieczne staje się narzucenie im pewnych rzeczy z góry. Ponadto ważne jest, aby instytucje publiczne też dbały o środowisko. To wszystko może zapewnić program ochrony środowiskA!

Co to właściwie jest?

Najczęściej jest to dokument, który zawiera pewne strategie i plany, jak zarządzać miastem w taki sposób, aby chronić środowisko. Jest to niezwykle ważne. Większość ludzi żyje tu i teraz, nie zastanawia się, w jakim świecie przyjdzie żyć ich potomkom. Można powiedzieć, że żyją zgodnie z zasadą: "po nas choćby armagedon". Dlatego program taki pozwala na chwilę zatrzymać się i pomyśleć wspólnie, co można zrobić, żeby w przyszłości żyło nam się równie dobrze, a nawet i lepiej.

Jak Ciebie to dotyczy?

Każdy obywatel może uczestniczyć w dyskusji podczas powstawanie projektu. Zatem jeżeli zależy Ci na ochronie środowiska i chcesz aktywnie brać w tym udział, możesz wziąć udział w debacie, podczas której dyskutowany jest program ochrony środowiska. Jeżeli masz jakieś ciekawe pomysły, możesz je zgłosić! Środowisko to otaczający nas świat, a my jesteśmy jego częścią. Jednak jeżeli nie będziemy żyli w nim zgodzie, kiedyś może to przynieść dla nas fatalne skutki.

Podsumujmy!

Program ochrony środowiska tworzony jest po to, aby dbać o nasze wspólne dobro - nasz wielki dom, czyli planetę Ziemię. Pamiętaj, że Ty też możesz aktywnie w tym uczestniczyć! Jednak bez względu na program ochrony środowiska, zawsze dbaj o nie, ponieważ pewnych rzeczy nie da się odzyskać, a po Tobie na tym świecie będę żyć jeszcze Twoi potomkowie. Szanujmy Ziemię!